Family Fest LAVINA Hranice

Rodinný Lavina festival rozzářil park Legií.

 

Návštěvnost prvního ročníku festivalu překonala všechna očekávání. Přivítali jsme přes 1000 návštěvníků v průběhu celého dne. Byla to jízda. Děkujeme všem návštěvníkům Family Fest Lavina Hranice 2023 za neopakovatelnou atmosféru. Bavili jsme se spolu s vámi.

 

“Na festivalu byla boží chill out zóna. Už dlouho jsme nebyli na akci, kde jsme s dětmi vydrželi celý den.” říkala nadšeně Martina, účastnice festivalu. “Ta atmosféra, když se setmělo, nádherné světelné a ohnivé show. A když se do toho nečekaně vrátili kluci z kapely a rozbalili to … tak křičeli skoro všichni.” popisuje nadšeně David, mladý návštěvník našeho festivalu. Sám má ještě kolem krku svítící pásky, které po setmění dotvářely atmosféru festivalu.

 

“Festival probíhal celý den. Bylo k vidění asi 16 stanovišť s pohybovými a kreativními hrami pro děti a mládež, bohatá zóna občerstvení a pití. Ukázky techniky, jako armádní náklaďák, popelářské, zametací a jiné vozy, auto policie ČR a další. Stánky a stanoviště s ukázkami sportů a zájmových kroužků, malování na obličej, líčení pro ženy, třpytivé tetování, fitness a další. Nechyběly osvětové infostánky, například od EKOLTES, Laviny, Poradny pro rodinu, zdravotnické pomoci. Byly tu rozhovory, přednáška o internetové bezpečnosti pro děti a další. Na pódiu bylo několik vystoupení, jako břišní tance, sportovní ukázky, hudební vystoupení a další. Zábavná stezka do Teplic a zpět. Soutěže o ceny. Večer byly strhující světelné a ohnivé show.” vyjmenovává Filip Hradil, zakladatel neziskové organizace Lavina Hranice z.s., která celou akci pořádala.

 

“V Hraních byla tradice festivalů, které byly rozloučením s prázdninami pro děti a mládež. Tato tradice skončila a my jsme volně navázali. Jen jsme to naladili více pro celé rodiny. Ať si všichni najdou zábavu, informace, kulturní program, sport, odpočinek, kreativní tvorbu … prostě vše, aby spolu rodiny mohly strávit nezapomenutelný den.” Dodává Angela Mikšánková, vedoucí Poradny pro rodinu MAS Hranicko a spolupracující s Lavinou Hranice.

 

“Chceme poděkovat všem našim více než dvaceti partnerům, kteří do festivalu šli s námi. Na festivalu kromě organizátorů a partnerů zapojilo celkem pres 30 dobrovolníků Laviny a partnerů festivalu z řad dětí a mládeže. A chceme poděkovat více než tisícovce návštěvníků, kteří nás přišli poznat a bavili se společně s námi. Měli jsme velkou podporu od města Hranic, nejen materiální a finanční. V myšlence festivalu nás podporoval a osobně na festivalu navštívil i starosta Hranic Daniel Vitonský. Stejně jako nám pomohli materiálně i logisticky EKOLTES Hranice – obzvláště pan ředitel Jakub Horák a vedoucí střediska pan Martin Čadra  a MKZ Hranice.” děkuje Vítězslav Čadra, člen Laviny Hranice.

 

“Rádi bychom takto pokračovali i v dalších letech. Jsme moc rádi, že se na nás už teď partneři obrací a chtějí do toho s námi jít i příští rok. Baví nás propojovat lidi a tvořit živou a aktivní komunitu kolem sebe”, shodují se členové organizačního týmu festivalu. Tak se máme na co těšit.

———————————————————————————————–

Celý den našlapaný bohatým zábavným programem v parku pro celou rodinu – to je FAMILY Fest LAVINA Hranice 2023. Přijďte si užít spolu se svými známými – třeba dobrodružnou stezku lesem, spoustu her pro děti a mládež na jednom místě, chill na trávě. Skvělé jídlo a pití, odpoledne bohatý zábavně vzdělávací program. Folk rockové a instrumentální hudební vystoupení skupiny LITHR.

“FAMILY Fest LAVINA Hranice 2023” se koná 2. září 2023 od 10:00 do 20:00 v Hranickém parku ČS. Legií, stezka lesem v okolí parku (při špatném počasí bude program přesunut do Sokolovny). Tuto akci pořádá LAVINA Hranice z.s. za podpory města Hranic.

Na programu bude představení JUDO Hranice, Břišní tance, Přednáška pro rodiče o digitálním světě dětí, vystoupení skvělé folk – rockové Hranické hudební skupiny Lithr, tanec s ohněm, hry pro děti a další… Během hlavního programu jsou celodenní doprovodné programy pro mládež a rodiny s dětmi – Rodinná naučná stezka s úkoly ve spolupráci s Montík Hranice, malování na obličej od mistryně světa Radky Kunovské, hry pro děti, představení techniky a program od Armády ČR, Ekoltes Hranice a mnoho dalšího.

Občerstvení bude zajištěno několika stánky s jídlem pitím, třeba BubbleWafle od Lady.

Vstup na festival, stejně jako hry a zábavný program je zdarma. Služby jako občerstvení a malování na obličej jsou placené.

Festival se koná za podpory města Hranic

Partneři akce:

Město Hranice

JUDO Hranice

Armáda ČR

MAS Hranicko

MKZ Hranice

EKOLTES Hranice

ZŠ 1. máje Hranice

klubík MONTÍK Hranice

NePornu z.s.

METRO Church Olomouc